Обогрев ульев, обогрев кроличьих гнезд, НУПМТЗима є складним періодом у житті бджіл. Від того, як він пройде, залежить ступінь збереження бджолиних сімей, їх стан і успішність літнього сезону, якість і кількість медозбору і інших продуктів бджільництва.

Нерідко при неблагополучній зимівлі бджоли гинуть в масовій кількості або виходять до весни сильно ослабленими, що не дозволяє їм своєчасно розвинутися і зібрати достатню кількість меду.

Турбота про якість зимівлі бджіл окупить себе сторицею: бджоли вийдуть з неї незношеними, бадьорими і здоровими, бджолині сім'ї швидше розвинуться і принесуть більше товарного меду та інших продуктів бджільництва.

Використання штучного тепла дозволяє бджолам перезимувати без зайвих втрат. При ранньовесняному нарощуванні сімей економиться енергія бджіл на обігрів гнізда, а значить вирощується на 27-30% молодих бджіл більше. Як наслідок сім'ї нарощують силу значно швидше і здатні до ефективного використання ранньовесняного збору меду з таких медоносів як, наприклад, клен, озимий ріпак та ін.

Існує кілька способів обігріву вуликів - розташування обігрівачів збоку вулика, у верхній частині вулика.

Обогрев ульев, обогрев кроличьих гнезд, НУПМТНайбільша ефективність досягнута від нагрівачів, розташованих знизу вулика в донній його частині. При цьому відбувається рівномірне прогрівання всього об'єму вулика.

Для підтримки заданої температури в автоматичному режимі на вулик можна встановлювати термостат з датчиком температури повітря, розташованого усередині вулика.
Якщо немає терморегулятора - не біда.

З метою уникнення надмірної сухості в гніздах сімей при обігріві необхідно забезпечити бджолам надходження води з поїлок, бажано з додаванням іонів срібла.

Монтаж обігрівачів дуже простий - вони встановлюються при знятій кришці вулика, з виводом електричних проводів через вічко назовні і підключаються до джерела живлення.